Ми отримали грант від Великої Британії на системну підтримку дитячих будинків сімейного типу. Розповідаємо деталі.
Інтернатна система у всьому цивілізованому світі визнана негуманною для дітей. З 2018 року в Україні прийнята концепція сімейної форми виховання.
Зараз у нашій країні є близько 4000 ДБСТ. В них виховується 15000 дітей. На жаль, війна збільшує кількість дітей, які стають сиротами.
Два благодійних фонди – «Глобаль2000 дітям України» та «Волонтери: Дорослі-Дітям» – вирішили підтримати усі ДБСТ Харківської області.
«Наша програма допомоги – найбільша за всі роки існування програми ДБСТ. Держава під час війни не в змозі підтримати родини повністю. Ми активно співпрацюємо з соціальними службами та іншими волонтерськими організаціями, щоб збільшувати кількість дитячих будинків сімейного типу. Діти повинні зростати в родинах!», – розповідає Вікторія Тищенко, засновниця БФ «Волонтери: Дорослі-Дітям».
«Ми багато допомагаємо родинам з дітьми й добре розуміємо, які складнощі виникають, коли дітей-сиріт приймають в родину. Це додатковий час, зусилля та гроші батьків. Десь потрібно облаштувати з нуля дитячу кімнату, десь – закупити гаджети для навчання, десь – мати доступ до психологічної та медичної допомоги. Усі ці потреби ми будемо закривати протягом 10 місяців для ДБСТ у Харківській області», – каже Юлія Конотопцева, засновниця БФ «Глобаль2000 дітям України».
Програма стартувала з квітня. Ми вже працюємо з родинами. Будемо розповідати вам новини.
Цей проєкт створено завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Зміст не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine. Всю інформацію про критерії, допустимі витрати та вимоги до заявників можна знайти на https://www.facebook.com/UASupportCSO