Не підходь, не чіпай, 101 набирай!

Літо – час шкільних канікул та веселих дитячих розваг та мандрівок. Саме час розповісти дитині про мінну безпеку та пояснити, чому важливо дотримуватись її. Внаслідок повномасштабної агресії рф Україна стала однією з найбільш забруднених мінами країн світу. Натрапити на снаряд можна будь-де – на узбіччі дороги, у полі, лісі або лісосмузі.

Різноманітні ворожі снаряди часто неможливо помітити, вони зеленого, як трава, кольору, або сірого, коричневого кольорів, добре замасковані у землі, опалому листі.

Фахівці ДСНС України пропонують запам’ятати три правила безпеки: не підходь, не чіпай, 101 набирай!

Зазвичай сапери заміновану територію позначають червоно-білою стрічкою або спеціальними знаками: червоними трикутниками чи квадратами.

Стрічка або напис “Обережно, міни!” сигналізують про те, що це місце дуже небезпечно, людині не можна йти далі.

Але позначки є не скрізь. Тому потрібно навчати дітей: якщо ти знайшов незнайомий предмет — не підходь до нього, відразу повідом дорослим і дзвони 101.

За даними ДСНС України, на розмінування потрібно приблизно 10 років. Найбільш замінованими є Харківська та Херсонська області.

Рекомендуємо подивитись “Стопміна” https://stopmina.dk/ – освітній проєкт, спрямований на підвищення поінформованості й обізнаності дітей щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів, створений Данською Радою у справах біженців.

Фото: ДСНС України.