Літній табір A-help Ukraine завершив третю зміну, кожна зміна – це 12 дітей.
Першу зміну відвідували діти 7-8 років, другу – 9-10 років, третю – діти 11-12 років. Четверта зміна стартувала 14 серпня, вона для підлітків 13-15 років.
“Розподіл дітей на групи за віком пояснюється віковими особливостями розвитку, оскільки кожному віковому періоду притаманні свої нюанси сприйняття інформації та рефлексії. Кожен день у таборі починається з кола спілкування. Тут діти діляться своїм настроєм, почуттями, розповідають, що у них відбулося хорошого, або поганого”, – пояснює психологиня, арттерапевт та корекційний педагог Ірина Водомєрова.
Кожна дитина в таборі веде особистий щоденник, кожного дня діти працюють з ними. Це красивий блокнот, який ділиться на дві частини: перша частина – робоча для конспекту теоретичного матеріалу, в нього діти записують свої відчуття та спостереження, виконують завдання і вправи.
“Працюємо з такими темами: страхи, погані спогади, сум, печаль, горе, образи, злість, техніки трансформації злості, конфлікти та способи їх завершення, емпатія. Протягом дня діти опановують практичні методики подолання стресу, що значно покращує їх емоційний і психологічний стан. Вчаться усвідомлювати, приймати та проявляти свої почуття. Багато рухаються і грають у рухливі та соціально-комунікативні ігри”, – розповідає психологиня.
Друга частина щоденника – яскрава, вона прикрашена сучасними декоративними матеріалами для скрапбукінгу, наліпками та стікерами. У неї діти пишуть побажання собі та друзям, малюють, діляться секретами.
Щодня для дітей влаштовують пікнік в альтанці на свіжому повітрі – солодощі, напої, печиво смачніше, якщо їх куштувати разом із друзями! Після перекусу в програмі – творчі майстер-класи.
“Ми працюємо з папером, фарбами, гіпсом, декоративними прикрасами. Це дозволяє дітям розкрити свої творчі здібності”, – розповідає викладач творчості, менеджерка проєкту Ірина Пушай.
За її словами, наприкінці другої зміни прибіг хлопчик, він дуже хотів записатися до табору.
“Мій друг Вадим зараз у таборі, він розповів, що тут дуже круто! Я теж хочу, тільки я старший за нього, мені 12!”, – сказав він. Ми відповіли, що до табору записати можуть батьки, треба написати заяву, принести копії документів. Виявилося, що мама працює, а дідусь не може принести документи, бо він щодня ходить у лікарню до бабусі. Хлопчик сказав, що дід йому довіряє, може дати всі документи. Тож ми передали бланк заяви дідусю і запросили хлопця прийти з заявою і документами. Хлопець випустився у третій зміні, він брав активну участь у роботі”, – додає Ірина.
У БФ A-help вважають це найвищою оцінкою своєї роботи, дітям подобається, бо їм круто проводити час у таборі.
Табір A-help – спільний проєкт благодійних фондів A-help Ukraine та “Глобаль2000 дітям України”. Заходи відбуваються на території дитячого розвивального центру. Табір працює з 14.00 до 18.00, зміна – два тижні. Півтори години з групою дітей працюють психолог з помічником.
Фото: БФ A-help Ukrain