Чекапи для членів команди проєкту Підтримка ДБСТ

У членів команди проєкту системної підтримки дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) є можливість пройти медогляд в одній із харківських клінік.

“Проєктом передбачена допомога не тільки прийомним родинам, але й членам команди. Лікарями моєї клініки були розроблені 10 пакетів для комплексного обстеження. Учасник проєкту може обрати ті пакети, які є актуальними для нього. У пакети закладено консультації сімейного лікаря, гінекологічне обстеження, забір аналізів, вакцинація, кардіограми, інші обстеження. Члени команди активно користуються послугою, вже приходили на консультації. Сподіваюся, що залишилися задоволеними, тому що майже кожну людину є про що проконсультувати щодо стану здоров’я”, – розповіла Анастасія Спасібо, лікарка проєкту #підтримка_ДБСТ.

У деяких пацієнтів є хронічні хвороби, їм надають інформацію про те, як запобігти загострення стану. З тими, у кого немає хронічних захворювань, лікарі говорять про профілактику, вакцинацію.

За спостереженням Анастасії, найчастіше члени команди обирають пакети чекапів “здорове серце”, “здоров’я зсередини”, “здоров’я жінки”, в рамках яких отримують докладну консультацію.

“Ми вигадали такі назви, щоб не відштовхувати людей складними медичними термінами. В пакеті “здоров’я зсередини” я проводжу консультацію як сімейний лікар, вона триває близько однієї години. Людина може розповісти свою медичну історію, сказати, що її турбує. Потім робимо кардіограму і беремо аналізи. В залежності від того, які були попередні проблеми, додаємо обстеження щитоподібної залози, інші обстеження. У нас також є пакети чекапів “здорова шкіра” та “здорові суглоби”, – додає лікарка.

Вона каже, що як організатор процесу задоволена ним.

“Всі члени команди проєкту підтримка ДБСТ дуже зайняті люди, тому ми намагаємось для них створити максимально комфортні умови. У жовтні почнеться вакцинація від грипу, вона буде входити в наш пакет профілактики інфекційних захворювань”, – відмічає Анастасія.

Лікарка вважає обстеження в рамках проєкту важливим. Вона каже, що українці, залучені в благодійні програми, багато часу та сил віддають іншим людям, але на себе їм не вистачає часу.

“Коли чекап закладено у проєкт, створено умови, людина знайде час на візит до лікаря. За годину ми робимо максимально те, що можна зробити. Члени команди погоджуються витратити цю годину на своє здоров’я, тому що їм не потрібно стояти в чергах. Є пацієнти, в яких було виявлено певні захворювання. Їм я призначаю дообстеження, які не входять в проєкт, але не залишаю людину, консультую її до розв’язання проблеми. Наша мета – щоб члени команди були здорові”, – підкреслює Анастасія.

___

Цей проєкт створено завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах  фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Зміст не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine. Всю інформацію про критерії, допустимі витрати та вимоги до заявників можна знайти на https://www.facebook.com/UASupportCSO