Одного вересневого дня у КНП “Міська клінічна дитяча лікарня №16” Харківської міської ради знайшли коробку, в середині якої сидів маленький пухнастик жовтого кольору.
“Відмовляється від їжі, води та спілкування. Згідно з доповіддю чергової бригади, вночі зареєстровано спробу самостійно залишити територію лікарні. Оскільки після нашого оголошення ніхто не зателефонував та не прийшов, були викликані відповідні служби, які склали акт про покинуту…”, – написали на фейсбук-сторінці медзакладу.
Малюк виявився саламандрою. Його оселили в кабінеті психолога, він швидко став частиною колективу, почав мандрувати приміщеннями, навіть відвідав декілька заходів. Новий мешканець клініки – спільний проєкт 16-ї дитячої лікарні Харкова та БО БФ “Глобаль2000 дітям України”.
Наукова назва тварини походить від перських слів sām – вогонь та andarūn – всередині. Саламандра уособлює мужність, хоробрість та стійкість.
“Ця іграшка повинна прижитися на сторінках соцмереж нашої лікарні, вона братиме участь у всіх подіях, які пов’язані з життям закладу, та, сподіваємось, приверне увагу і зацікавленість аудиторії. Чому саме саламандра? Це маленька істота, у якої всередині вогонь, тепло, яким вона готова ділитися з оточенням – зі співробітниками, з маленькими пацієнтами лікарні, зі всіма, хто читає нашу сторінку в фейсбуці. Це своєрідна підтримка для всіх”, – розповідає директорка лікарні Марина Кучеренко.
Саламандра вже побувала на хібукі-терапії у керівниці психологічної служби лікарні Влади Євсеєвої, відвідала захід із лікарняними клоунами. Також нова помічниця медиків приєдналася до святкування Дня дошкілля в лікарняній “Школі Супергероїв”.
Лікарня замовила три іграшки-саламандри з різними емоціями на мордочці – весела, сумна та задоволена, їх зробила майстриня з Павлограду.
“Ми підібрали кілька “мальованих” зображень саламандри, вивчили її справжнє “живе” зображення “в акваріумі” та дійшли висновку, якою наша помічниця має бути: викликати лише позитивні емоції. Все це ми донесли до майстрині, довго обговорювали з нею матеріали, форму, колір. Вона надсилала нам зразки ниток, у підсумку ми дуже задоволені співпрацею”, – підкреслює директорка лікарні.
Керівниця психологічної служби лікарні помітила позитивний вплив мініпроєкту на своїх колег ще на етапі його обговорення. Влада зізналася, що і сама відчувала приплив енергії.
“Під час гри та хвилинок гумору мозок і дитини, і дорослої людини знаходиться в ресурсному стані. Це сприяє відновленню після стресових навантажень. Тому наша саламандра однаково корисна і працівникам, які опікуються малечею, і усім, хто читає наші публікації у соцмережі”, – підкреслила психологиня.
Іграшка саламандра вже отримала ім’я, ми його дізналися, але поки що не маємо права розголошувати. Стежити за життям жовтого пухнастика можна на сторінці 16-ї лікарні у фейсбук, команда медзакладу готовить багато цікавих дописів.
Фото: КНП “Міська клінічна дитяча лікарня №16”.