Зайці, листівки та онлайн-підтримка батьків

ГО “Особлива майстерня – мистецтво для аутизму” після повномасштабного вторгнення рф в Україну переформатувала свою діяльність. Із майже двадцяти дітей, що відвідували Майстерню в Харкові, в Україні залишились дві дитини.

“Більшість користувачів послугами майстерні виїхали, зараз в Харків повернулася одна родина. Велика частина нашої роботи сьогодні – онлайн-підтримка батьків. На території України залишилися два наших майстра – Михайло і Дєня. У кожного з них є з собою швейна машинка. Все, що робиться зараз, робиться двома підлітками”, – розповіла мама Михайла Івашури Наталія.

Михайло з мамою зараз у Львівській області, вони шиють шопери, зайців, яких можна носити на верхньому одязі або на торбинці, роблять іншу сувенірну продукцію.

“Ми намагаємося робити речі, які мають практичне значення. У нас в Майстерні був термопресс, ми могли малюнки наносити, зараз Михайло просто малює фломастером для тканини. Є малюнки міст-героїв. Зараз ми зробили приклади, надіслали в поліграфію, чекаємо перші надруковані листівки, які можна подарувати, підписати та відправити. Більшість листівок зображує харківські пам’ятки, але є, наприклад, водонапірна вежа, яка була в Маріуполі, є Гостомельский аеропорт”, – говорить Наталія Івашура.

Харків’яни планують взяти участь у конференції у Львові, виручені від продажу сувенірів кошти передадуть матері поета Володимира Вакуленка, якого російські окупанти вбили в Ізюмі. Мама Вакуленка виховує внука Віталія, якому встановлено діагноз “аутизм”.

“Хочемо допомогти Віталіку Вакуленко та його бабусі, про нього згадують в пам’ятні дати чи роковини. Ми хочемо нагадати, що бабуся потребує допомоги кожного дня, у тому числі фінансової. Кожен з нас може опинитися у такій ситуації. Зараз у більшості дітей є батьки, але в Україні немає системи, яка б допомагала бабусі постійно”, – пояснює Наталія.

Сувеніри можна придбати на сторінці Майстерні в Facebook. https://www.facebook.com/Artforautismukraine

ГО “Особлива майстерня – мистецтво для аутизму” є партнером БФ “Глобаль2000 дітям України”. Разом фонд і Майстерня роблять добрі справи.

“Ми отримали від “Глобаль2000 дітям України” два транші по 30 тис. грн., які витратили на потреби гуманітарної програми, закупивши продукти харчування та товари для дітей. Також зараз ми реалізуємо новий проєкт, навчально-терапевтичну онлайн-програму “Перша психологічна допомога дітям з інвалідністю”, яку профінансував “Глобаль2000” у сумі 39 тис. грн. Дві групи фахівчинь у галузі спеціальної освіти отримають базові навички психологічної допомоги та зможуть використовувати їх в роботі з дітьми з інвалідністю, результати та досвід проєкту буде узагальнено в електронному посібнику”, – каже психологиня в ГО “‎Особлива майстерня – мистецтво для аутизму” Анастасія Ангелова.

2 квітня – Міжнародний день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Аутизм, який також називають розладом аутистичного спектру – різноманітна група станів, пов’язаних із розвитком мозку. За даними ВООЗ, приблизно один із 100 дітей має аутизм.

фото: Наталія Івашура