Матеріальна та емоційна підтримка в критичний момент

Благодійний фонд “Трохи вогню” працює в Харкові з 2016 року за методикою педагогики травми. БФ створив Центр творчості та науки, це дружній простір, де діти безкоштовно готуються до ЗНО і розкривають свої таланти. За час, що минув із початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, кількість дітей, що займаються в гуртках, зросла з 60 до 160.

“Коли почалася повномасштабна війна, у нас були фантазії на тему евакуації нашого Центру на Західну Україну. Ми не думали, що в Харкові можна буде проводити якусь діяльність. Але так склалося, що ядро нашої команди залишилося в Харкові. Ми вирішили, що не будемо переїжджати, побачили, що в Полтаві, на Заході країни виникає багато центрів для дітей переселенців”, – розповіла голова правління Благодійний фонд “Трохи вогню” Вікторія Нестеренко.

У перший місяць працівники БФ допомагали розміщувати харківських дітей в евакуації, але дуже швидко відновили онлайн-заняття.

“По-перше, стало зрозуміло, що війна не на три дні, життя продовжується і треба його якось жити далі. По-друге, дітям треба було хоч трошки відключатися. У нас була одна родина в окупації, яка мала доступ до інтернету. Вони були першим будинком сімейного типу, яки дуже сильно просили проводити уроки. Ми по кілька годин на день проводили заняття, просто спілкувалися, заспокоювали, підтримували”, – продовжує Вікторія.

В травні минулого року Центр відновив заняття на Нових Будинках.

“Коли ми почали подаватися на гранти в червні, приходили відмови, люди боялися фінансувати проекти для дітей в Харкові. Тоді я побачила допис Юлії Конотопцевої про те, що вона шукає організації в Харкові, які працюють з дітьми, одразу відгукнулися і одразу нам допомогли з продуктами, матеріалами для творчості. Це було дуже цінно, тому що потім вже багато людей почали допомагати, але в той критичний момент БФ “Глобаль2000 дітям України” нас підтримав, і це був надзвичайний подарунок”, – підкреслила Вікторія.

БФ “Глобаль2000” також допоміг придбати матеріали для навчання, музичні інструменти для шумового оркестру. 

“Потім була перерва, у нас не було гострих потреб, висіти на чиїйсь шиї теж не хочеться, але так вийшло, що за цей час ми зросли зі 60 до 160 дітей, крім того додався окремий напрямок – ми допомагаємо церкві, у якої орендуємо приміщення. З осені вона почала проводити ігротеки для підлітків, ми долучились як волонтери – приходимо на ігротеки, проводимо арт-терапію, тепер ще годуємо дітей. Підліткам і там, і там потрібні продукти, “Глобаль” знову відгукнувся і профінансував нам один місяць роботи в плані харчів і допомоги малозабезпеченим родинам. Це не просто матеріальна підтримка, а ще і емоційна. Люди розуміють цінність того, що ти робиш, і підтримують в момент, коли це критично потрібно”, – каже голова правління БФ “Трохи вогню”.

Сьогодні БФ “Трохи вогню” готовий ділитися досвідом роботи за методикою педагогики травми. Тим часом кількість відвідувачів гуртків зростає, діти кожен день приводять своїх друзів, разом з цим зростають потреби Центру творчості та науки.

“Є різні питання, які потрібно покривати: це оренда, зарплата вчителів, обладнання приміщення. Виходить так, що наш фонд зараз потребує того, що, на жаль, оплачують не так часто – зарплата педагогам, які працюють з дітьми”, – розповіла Вікторія.