Неймовірний острів Балі та фестиваль кіно у лікарні

БФ “Глобаль2000 дітям України” подарував кабінету психологічної допомоги КНП Міська клінічна дитяча лікарня №16 проектор, телевізор Xiaomi з діагоналлю екрана 55 дюймів та прінтер до Міжнародного дня онкохворої дитини. Нове обладнання розширило можливості для психологічної реабілітації пацієнтів лікарні.

“Раніше ми також робили кінопокази, 8 років тому благодійники подарували проектор лікарні. Він простіший, ми у відділенні гематології робили кінопокази, готували мультфільм у техніці “перекладка”, робили його презентацію, дивилися на великому екрані. Така ідея існує давно, зараз ми її розвиваємо”, – розповідає Влада Євсеєва, керівниця психологічної служби дитячої лікарні №16.

Для дітей вже провели три кіносеанси – подивилися “Гаррі Поттера”, “Різдвяну історію” та “Кролика Петрика”.

“Це був “Гаррі Поттер та кубок вогню”, саме підлітки запропонували четверту серію саги. Діти уважно дивилися, навіть маленькі. Ми роздрукували білети на принтері, який в нас також з’явився. Завдяки тому, що в актовому залі є проектор, ми можемо робити, як у великих кінотеатрах, паралельні сеанси, такий мультіплекс, тому що не можемо об’єднувати в одному приміщенні дітей з онкогематологією з дітьми із інших відділень”, – пояснює психолог.

Телевізор використовують не тільки для показу фільмів.

“У нас є методичний матеріал, можна з флешки брати його. На YouTube є 4hd відео, і коли йде заняття, я включаю його, там заспокійлива музика, дуже гарний фон. Наприклад, вісім годин нам показують відео неймовірної якості про острів Балі. І коли ми тут сидимо в лікарні в Харкові, ми можемо трішки перенести свою свідомість у інший куток планети”, – говорить Влада.

Восени минулого року вона запросила до співпраці кіноексперта Родіона Броннікова, у нього свій кіноклуб “Магнолія” у Харкові. За словами Влади, під час війни Родіон немає можливості займатися творчістю, він створив центр лікарської допомоги і весь час волонтерить.

“Кінопоказ у лікарні був єдиним кіноклубом, який він провів за рік повномасштабного вторгнення. Ми домовились про співпрацю, плануємо зробити творчий фестиваль, коли потеплішає. Завдяки проектору, який подарував “Глобаль2000 дітям України”, ми хочемо зробити літній кінотеатр. У нас на території лікарні є затишна алея, є стільці,  ми мріємо зробити там сцену”, – розповідає психолог.

Під час війни у психологічної служби з’явилось багато друзів серед митців, з ними Влада також домовилася про співпрацю, разом вони планують створити творчий майданчик у лікарні.

Фото: Влада Євсеєва