Співпраця довжиною 8 років. “Жодного разу не отримали відмову”

Волонтерка Наталія Криволапова вперше потрапила до Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1 19 років тому, коли її дитині поставили діагноз “пухлина мозку”. Син Наталії Богдан одужав, вона каже, що це було дивом, бо пухлина була неоперабельною і шансів було мало. Відтоді харків’янка допомагає лікарні та її пацієнтам. Вона розповіла про те, як відділення онкології працює під час повномасштабної агресії рф та про потреби медзакладу.

“2022 рік для нас був справжнім випробуванням. Бо початок жахливої повномасштабної війни, її ніхто не очікував, тому всіх вона застала в розпачі. Люди не розуміли, що робити, куди бігти, як рятувати дітей, тому дійсно було дуже тяжко. Але ми всі витримали всі були однією злагодженою командою – і волонтери, і лікарі, і батьки дітей, які на той час перебували в лікарні. Досі всі спілкуємося, хоча більшість тих дітей, яких війна застала у відділенні, повиїжджали за кордон. На той час ми розуміли, що це найкращий був вихід з цієї ситуації, вивезти дітей безпечні місця”, – розповіла волонтерка.

На початку повномасштабного вторгнення, коли окупаційна армія рф вела обстріли Харкова, було прийнято рішення про евакуацію відділення онкології, де лікуються важкохворі діти. Нещодавно відділення поновило роботу, дітям надають допомогу, потреби лікарні нікуди не зникли. Лікарі роблять свою справу, медзаклад працює, але потрібна допомога. У лікарні кажуть, що державі дуже важко впоратися з лікуванням онкохворих дітей під час війни без допомоги волонтерів та благодійних фондів.

За словами пані Наталії, під час повномасштабної війни залучати допомогу онкохворим дітям стало набагато важче – бізнес у Харкові постраждав, зруйновані міста, зруйновані людські долі. Багато людей виїхало, багато хто втратив близьких.

“Багато людей знаходяться в такому стані, коли їм самим потрібна допомога. Нам дуже допомагає благодійний фонд “Глобаль2000 дітям України”. Дуже вдячні їм за це, дуже вдячні людям з Австрії та України, які беруть участь у допомозі онкохворим дітям й донатять фонду “Глобаль”, – підкреслює волонтерка.

Наталія розповіла, що БФ  “Глобаль2000 дітям України” співпрацює з обласною дитячою лікарнею №1 вже 8 років.

“Фонд забезпечив наших дітей чистою водою, це були фільтри для очищення води, щоб діти могли пити воду з кранів і користуватися нею без хвилювань. Потім фонд допоміг нам придбати інфузомати, точніше першу частину інфузоматів з тої великої кількості, яка нам потрібна. Інфузомати дуже потрібні. Бо коли дитина отримує хімієтерапію, це найбільш необхідний медичний апарат, який забезпечує точність проведення хімієтерапії, своєчасно попереджає про всілякі збої. І саме від цього апарату залежить якісне проведення лікування. Від цього залежить одужання дітей”, – каже волонтерка.

БФ постійно забезпечує медзаклад розхідними матеріалами, це інфузійні системи, голки аспірації кісткового мозку, голки трепанації кісткового мозку, подовжувачі, пакети для інфузії канюлі.

“Жодного разу ми не отримали відмову від фонду “Глобаль”. Все, що ми у них просимо, вони надають. Вони беруть участь у лікуванні наших дітей і тим самим допомагають їм в одужанні”, – каже Наталія.

Вона додає, що часто діти потрапляють у лікарню в тяжкому стані й потребують негайного лікування. Їм на допомогу приходять волонтери – Наталія та її колега Тетяна Косолапова, вони намагаються завдяки спонсорам оперативно забезпечити потреби пацієнтів.

“За 18 років, що я допомагаю лікарні, дуже багато наших дітей одужало. Є діти, в яких були саркоми, в яких було дуже мало шансів. Тепер вони стали лікарями, інженерами, механіками. У нас є група переможців – дітки, які одужали, вони хочуть далі спілкуватися між собою, підтримувати один одного, і цим самим надихати на одужання тих дітей, які хворіють наразі.”, – продовжує Наталія.

У дітей, що одужали, є потреба в спілкуванні. Волонтерська мрія жінки – допомогти дітям разом відпочити за кордоном.