Роль психолога в роботі з ДБСТ

Євгенія Ширяєва – психолог спільного проєкту БФ «‎Глобаль2000 дітям України» та БФ «‎Волонтери: Дорослі – дітям» для системної підтримки дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) у Харківській області, який фінансується Великою Британією. Євгенія розповіла, яку підтримку родини отримують від психологів.

Роль психолога у проєкті – взаємодія з сім’ями, які створили ДБСТ. Психолог веде ДБСТ протягом певного часу, надає рекомендації родині. Все це потрібно для допомоги родині налагодити взаємовідносини та жити щасливо.

“На базі спостереження психолог робить висновок щодо загальної атмосфери в сім’ї. Висновки про те, як почувається кожна дитина в родині, як почуваються батьки. Задача психолога – визначити проблеми, надати психологічну допомогу”, – розповідає Євгенія.

Найчастіше до психолога звертаються батьки, коли відчувають потребу налагодити контакт з дітьми, які нещодавно потрапили до родини.

“Запит батьків: як себе поводити. На реабілітацію дитини потрібно більше часу, ніж спочатку здається. Тому батькам потрібно запастися терпінням. Але згодом усе буде добре”, – продовжує фахівчиня.

Психолог також допомагає інтегрувати дитину в конкретний дитячий будинок. Це робиться так, щоб було комфортно всім дітям – і новим, і тим, які вже були в ДБСТ.

“Батьки повинні розуміти всю відповідальність за дітей та за те, як вони будуть їх виховувати. Я б рекомендувала проводити заняття для потенційних батьків прийомних дітей, збирати їх разом, щоб вони ділилися своїми тривогами та досягненнями, досвідом та планами”, – вважає Євгенія.