Табір A-help Ukraine. “Все проходить у дружньому колі”

На початку липня в Харкові стартувала перша зміна літнього табору. Це спільний проєкт благодійних фондів A-help Ukraine та “Глобаль2000 дітям України”. Заходи відбуваються на території дитячого розвивального центру.

“Ідея табору не була новою. До повномасштабного вторгнення на базі нашого центру кожні канікули проводились веселі й цікаві табори. В умовах воєнних дій дітям вкрай потрібна ресоціалізації та психологічна підтримка. Отже, направленістю табору стала саме реабілітація дітей”, – розповідає викладач творчості, менеджерка проєкту Ірина Пушай.

Програма психологічної реабілітації дітей віком від 7 до 15 років розроблена нею та психологинею, арттерепевтом, корекційним педагогом Іриною Водомєровою.

“Ми написали сталий проєкт “Мої цікаві канікули” і звернулися до наших партнерів БО БФ “Глобаль2000 дітям України” по фінансову підтримку. І от перша зміна, а це діти 7-8 років, вже завершилась. У нас займались 12 дітей: із багатодітних та малозабезпечених родин, родин внутрішньо переміщених осіб, родин військовослужбовців”, – додає Ірина.

Табір працює з 14.00 до 18.00, зміна – два тижні, змін буде чотири. Півтори години з групою дітей працюють психолог з помічником. Діти спілкуються, опановують методи саморегуляції в стресових ситуаціях, навчаються справлятися зі страхом, сумом, злістю.

“Це все проходить у дружньому колі, де діти, крім всього, вчаться поважати одне одного, уважно слухати та ділитися думками й емоціями. Цікаві й різноманітні психологічні ігри та руханки роблять програму легкою до сприйняття. А ще ми ведемо щоденники, які оформили власноруч, де щодня записуємо свій настрій, виконуємо завдання та розміщуємо в них корисні поради й нагадування про те, що ми робили на заняттях”, – каже Ірина.

В розкладі також перекус і прогулянка. Потім починаються заняття, цікаві майстер-класи, де діти розкривають свій творчий потенціал. За словами Ірини, арттерапія дуже подобається дітям, вони ліплять, малюють, займаються пісочною терапією. 7 липня у таборі відбувся тренінг з мінної безпеки, його провели співробітники ДСНС України у Харківській області.

Дитячий табір став можливим завдяки підтримці австрійських благодійників, дякуємо!

Фото: БФ A-help Ukraine