Прості речі допомагають у повсякденному житті долати труднощі

Психологи КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради у серпні 2022 року започаткували проєкт психоемоційної підтримки для маленьких пацієнтів та їх родин, який продовжується і зараз. Про проєкт “Це не альбом!” розповіла Влада Євсеєва, керівниця психологічної служби лікарні №16.

“Минулого року через постійні обстріли міста зросла потреба у психологічних знаннях та додаткових ресурсах подолання тривожних станів у дітей та дорослих. Ідея проєкту полягає у тому, що діти при надходженні до стаціонару або приходячи на планове обстеження, отримують від свого лікаря набори антистрес”, – каже психологиня.

Всередині пакету – альбом для малювання, воскові олівці, іграшка антистрес, буклет з вправами для подолання різних емоційних станів.

“Назва “Це не альбом!” привертає увагу та пропонує подивитися на звичайні речі з іншої точки зору. Насправді дуже прості речі допомагають і дітям, і дорослим у повсякденному житті долати труднощі та давати собі раду. В наборі є альбом та буклет, в якому значиться “Це не альбом. Це антистрес інструмент”.

Психіка дитини володіє багатьма резервами для подолання стресу. Вільна гра – рух, ліплення, малювання, спів, вигадування історій поруч з турботливим дорослим – потужні інструменти відновлення. Якщо ж навчити дітей відрізнити емоції, проговорювати їх у мить, то це буде сприяти подоланню стресу, формувати психологічну гнучкість та допомагати зростанню особистості дитини”, – роз’яснює Влада.

За її словами, лікарі помітили позитивний ефект від роботи з антистрес наборами. З дітьми вдається скоріше встановити контакт, маленькі пацієнти раді використовувати альбом багатьма запропонованими способами, в уяві дітей лікарня перетворюється на місце, де їх чекають як митців.

Проєкт підтримала книжкова фабрика “Юнісофт Україна”, фахівці розробили дизайн буклетів та регулярно друкують необхідний тираж. БО БФ “Глобаль2000 дітям України” підтримує проєкт, купуючи необхідні для наповнення матеріали. За весь час було роздано приблизно 1500 наборів.

Фото: Влада Євсеєва