Проєкт «‎Це не альбом!»

Наші постійні партнери – КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради – півтора року втілюють важливий проєкт психоемоційної підтримки для маленьких пацієнтів та їхніх родин. Влада Євсеєва, керівниця психологічної служби лікарні №16, розповідає, як сприймають цю дивовижну ініціативу діти, батьки та лікарі.

«‎Проєкт розпочався у 2022 році, коли через постійні обстріли Харкова зросла потреба у психологічних знаннях та додаткових ресурсах подолання тривожних станів у дітей та дорослих. Ідея проєкту полягає у тому, що діти при надходженні до стаціонару або приходячи на планове обстеження, отримують від свого лікаря антистрес набори», – каже психологиня.

Всередині пакету є воскові олівці, іграшка антистрес, пластичні матеріали, які допомагають зняти напругу через руки – діти це дуже люблять. А ще – альбом, який потрібен не тільки для малювання.

«Я розповідаю батькам, що не обов’язково щось малювати та виліплювати, що це не для уроку мистецтва, не для скульптури. Ці матеріали потрібні для того, щоб дитина також могла просто порвати папір на шматочки, пожмакати пластилін – таким чином зняти напругу та страх. У наборі є буклет, в якому написано: “Це не альбом. Це антистрес інструмент”», – ділиться Влада.

У лікарні є шість відділень. Фахівці відділень нефрології, онкогематології, педіатрії, пульмонології, а також реанімації мають у своїх кабінетах ці набори постійно. Лікарі кажуть, що стало простіше встановлювати контакт з дитиною, домовлятись про болючі уколи, та втішати маленьких пацієнтів після необхідних маніпуляцій. 

Нагорода за хоробрість у лікарні дивує не тільки дітей, а й батьків. 

«Діти не очікують, що в лікарні вони отримають подарунок.‎ Дорослі теж дивуються, у них просинається внутрішня дитина. Вони пригадують, як це було в їхньому дитинстві. Згадую обличчя мами, яка підняла брови, побачивши сюрприз для своєї дитини. Це насправді несподівано, тому що сприйняття лікарні пов’язане з сумом та болем. А тут здаєш аналізи, отримуєш подарунки – такий підхід змінює свідомість і дітей, і дорослих», – розмірковує Влада.

Лікарі вже самі звертаються до Влади Євсеєвої по набори, коли їх залишається мало. Тому наш фонд постійно поповнює запаси антистрес матеріалів для маленьких пацієнтів. Дякуємо австрійським благодійникам за таку можливість!