Пам’ятаєте у Герміони Ґрейнджер, персонажки книжок «Гаррі Поттер», була чарівна сумочка, в яку вміщувалось усе, що завгодно, навіть намет? Дівчинка застосувала закляття «подовжувач», щоб у невеликій за обсягом місткості тримати безліч речей. Думаєте це вигадки та казочки? А ось і ні! Ми знайшли реальну кімнату, де це складне закляття працює вже багато років.
Мова про наших партнерів – КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради. У ті часи, коли ми разом створювали кабінет для психологічної служби, команда лікарні настільки усе продумала наперед, що навіть зараз іграшки не випадають з шафи, коли її відчиняють. Розпитали Владу Євсеєву, керівницю психологічної служби, про те, як таке можливо?!
Кабінет психологічної служби складається з двох частин: великої, де відбуваються консультації й різні терапевтичні практики, та маленької, де офіс і склад.

«Ми не просто облаштували кімнати, а створили місце, в якому дітям, батькам, команді буде комфортно працювати, переживати біль чи тривоги, творити, надихатись і мати можливість зняти напругу та розслабитися. Проєкт меблів народився з особистого досвіду, тому що спочатку я була волонтеркою в цій лікарні, і у мене вже була купа іграшок, які я зберігала у великих пластикових ящиках. Тому, коли мені запропонували постійне місце роботи, я вже точно знала потреби для методичної бази психологів: меблі мають вміщати усе», – згадує Влада.

Усі шафи всередині підписані: ігри для корекції зорового та просторового сприйняття, праксису руки, мислення, нейродинаміки.

Наразі в кабінеті зберігаються не тільки іграшки, а й різне приладдя для психологічної роботи з дітьми, які лікуються. Наприклад, складні стільці та два мобільних столи, що потрібні для заходів з великою кількістю дітей. Дивовижним чином вони теж вміщуються в кабінетний простір.
«Діти завжди дивуються, коли я “оп” і дістаю щось», – сміється Влада.

У кабінеті психологів є чарівний диван, який на етапі планування мали підібрати не просто за розміром, а ще й за функціоналом.

«Вимоги до дивану в нас були такі, щоб за розміром при необхідності на ньому вмістився великий підліток для сеансу релаксації, а також ми могли б розмістити на ньому дітей лежачі, якщо їм не можна сидіти. Наприклад, перед груповим заняттям ми розкладаємо диван, дитинка лягає близько до стіни, вкривається, і просто лежить там. А всі по колу по-турецьки сідають на цей диван і починаємо захід», – ділиться Влада.
Психологи продумали усе, в тому числі круглий стіл, за яким вміщується більша кількість дітей, і де дуже комфортно налагоджувати зв’язок «без кутів». Ось би й дорослим так!

Зі слів Влади Євсеєвої головне в заклятті – мати поруч команду та надійних партнерів. Повірте, нам дуже приємно бути дотичними до магічних справ 🙂