Допомагаємо матерям з дітьми спільно з «Центр матері та дитини» в м. Люботин

Люботин – невеличке містечко на Харківщині. Ще до війни тут було створено «Центр матері та дитини». Місцева команда надавала прихисток та допомогу породіллям, які потрапили у скрутне становище. Під час повномасштабної російської навали їм прийшлося перекваліфікуватися. Одинокі матері з дітьми, які вирвались з-під окупації буквально босоніж, змогли тут оселитися.

Навесні російська артилерія «діставала» до міста, було декілька значних обстрілів, снаряди падали поруч з Центром. Діти хворіли. Адже з немовлятами доводилось вночі спускатися у підвал-бомбосховище, їх потрібно одягнути, а це вночі, під обстрілами.

Більша частина породіль не захотіли виїжджати. Всі працівники залишилися на місцях, хоча могли з родинами виїхати у більш безпечні місця. Чергували у закладі по 24 годин на добу, не знали чи повернуться додому. В перші дні, коли був дефіцит продуктів, стояли у чергах в аптеку, в магазини, щоб забезпечити Центр.

З травня, коли загроза постійних обстрілів минула, Центр почав приймати нових матусь, а з червня й жінок зі старшими дітьми, кому нікуди було податися.

Зараз через часту відсутність світла підтримують тепло в Центрі за допомогою генераторів. Волонтери дістали туристичну пічку, щоб матусі могли підігріти молоко і їжу для діточок. Також благодійні організації привозять до Центру речі, продукти, підгузки, дитячі суміші.

БФ «‎Глобаль2000 дітям України» забезпечив Центр «‎Матері та дитини» візочками, холодильником, обігрівачами, термосами, ліхтариками, газовими горілками, зарядними пристроями – усім, що потрібно для автономного зимування.

Новим мешканцям потрібні теплі зимові речі, невеликі комоди або шафи у кімнати. Також Центр потребує пральну машину та микрохвильовку. Багато хто з мешканців мав все це вдома, але дім залишився по той бік війни. А повернутися поки немає можливості. 

Тож, якщо маєте змогу допомогти діткам та їхнім матусям, контактуйте з нашими партнерами БО “БФ Волонтери: Дорослі-Дітям”. Вони організують передачу речей і звітність.

Фото: Станіслав Остроус для БФ «‎Глобаль2000 дітям України»