Музична терапія у КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради

Ми вже розповідали про співпрацю з КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради і підтримку психологічної служби у гематологічному відділенні. Віднедавна у наших партнерів є новий напрям лікування – музична терапія.

Музика завжди супроводжувала маленьких пацієнтів у лікарні. Різноманітні концерти, лікарняні клоуни та, уявіть собі, караоке – усе це було й раніше. Але втілити світову практику музичної терапії у повному обсязі не вдавалось. Керівниця психологічної служби Влада Євсеєва, навіть, зібрала колекцію маленьких музикальних інструментів. Усі чекали на команду, яка має хист до музики.

Нарешті це сталося! Викладачка ХНУМ імені І.П.Котляревського Юлія Николаєвська.

взялась впроваджувати у співпраці з психологічною службою музичну терапію в лікарні.

Студентка кафедри композиції Олена Пригункова, яка має педагогічний досвід, вперше прийшла до хворих дітей зі скрипкою в палати. Звісно, ця подія відбулась за згоди та попередньої домовленості з пацієнтами.

❤️ Сеанс знайомства з музикотерапією дуже сподобався дітям. Хтось почав підігрувати скрипальці на інших інструментах, хтось поспілкувався на музичні теми. Був і дивний експеримент – гра на скрипці пальцями, як на гітарі.

Один хлопчик, маючи укулеле, зацікавився музичним навчанням. 🎯 У цьому випадку терапія буде спрямована саме на розвиток мотивації. У процесі лікування, як кажуть спеціалісти, надважливо, коли пацієнт має мрію та перспективи на майбутнє.

Ми будемо й надалі слідкувати за розвитком подій з музичною терапією у 16 лікарні та детальніше розповідати вам про цей напрям роботи з дітьми.

Фото: Влада Євсеєва