Фенікс, що рятує життя

У 2018 році за програмою допомоги українським дітям від Global2000 австрійські благодійники придбали напівавтоматичний гематологічний аналізатор PHOENIX NCC-3300. Прилад передали до КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради у Харкові. Завдяки цьому приладу спеціалісти лікарні змогли робити дослідження клітин крові швидко, якісно та цілодобово – що дуже важливо для лабораторії відділення інтенсивної терапії, тобто невідкладної допомоги.

«Невеликого розміру, швидкий, зручний, а головне – точний прилад, став нашим незамінним помічником у щоденній практиці та в ургентних випадках, коли є необхідність за 1 хвилину отримати такі важливі для життя дитини показники. Раніше подібні дослідження без приладу могли зайняти до двох годин. Плюс приладу ще й у тому, що потрібна невелика кількість крові для дослідження. Ми працюємо з маленькими пацієнтами, тому це також цінний фактор», – розповідає Євгенія Суслова, лікарка-лаборантка відділення інтенсивної терапії.

Точні дослідження крові критично важливі для якісної діагностики та лікування онкогематологічних та гематологічних захворювань дітей. Тому всі 6 років фахівці лікарні уважно слідкували за роботою приладу, «‎Фенікс» постійно проходив щорічне технічне обслуговування. Проте на початку 2024 року зламався.

«Наш “Малюк” – саме так ми його ласкаво називаємо в нашому підрозділі – захворів. Раптово зламалась одна з важливих деталей. Це означало, що діти, які поступають до лікарні в прийомне відділення “по швидкій”, та діти, які вже знаходяться під наглядом і потребують цілодобового спостереження за станом, могли опинитись в зоні ризику. Бувають такі випадки, коли потрібно прийняти рішення швидко за станом крові, за аналізом, зрозуміти, що відбувається в організмі дитини. Візуальні симптоми не завжди вказують на правильний діагноз. Ми звернулись за допомогою до друзів з БФ “Глобаль 2000 дітям України”, і вони, звісно, відгукнулись на наше прохання», – згадує Євгенія.

Наш фонд сплатив ремонт обладнання на суму 34500 гривень. 

Євгенія Суслова передає слова вдячності:

– Тепер ми маємо змогу й надалі надавати якісну, швидку та цілодобову медичну допомогу маленьким пацієнтам у нашому незламному Харкові. Дякуємо друзі!