Лікарі, які грають з дітьми

Гра – найсерйозніша річ у світі. Через неї ми пізнаємо світ у дитинстві, потім грою навчаємо своїх дітей. Справжня гра – ресурсний стан і для дорослої людини.

Психологічна служба у КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради започаткувала проєкт «Лікар-малюк‎».

«‎Не мене лікують, а я лікуюсь – терапевтичний метод, щоб посилити у дітей активну позицію», – говорить Влада Євсеєва, яка курує безліч важливих психологічних програм у лікарні. «‎Безпосередньо через гру ми розповідаємо маленьким пацієнтам про складні процеси їхнього лікування. А діти діляться тим, що відчувають, наприклад, під час процедур».

Завдяки ГО «Студентське самоврядування ХНМУ» Харківський національний медичний університет у проєкті народилась програма «‎Веселий консиліум»💊. Практикуючі студенти-медики за власної ініціативи відвідали лікарню ще рік тому. На жаль, подальшу взаємодію довелось відкласти через війну.

29 січня 2023 року відбулась довгоочікувана зустріч дітей і студентів. Під час заходу молоді лікарі показували та навчали діточок різноманітним медичним маніпуляціям:

💓 як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію на манекені;

💉 як ставити крапельниці, внутрішньовенні, внутрішньом’язові уколи;

🩺 як проводити люмбальну пункцію та бинтування «потерпілих».

🧪 Кожна дитина мала змогу продемонструвати отримані знання за допомогою менекену для проведення СЛР і м’яких іграшок.

БФ «‎Глобаль2000 дітям України» постійно підтримує діяльність і розвиток психологічної служби лікарні №16. Мета обох наших команд – надавати швидку і ефективну допомогу дітям. Саме тому будемо й надалі розповідати вам про цікаві заходи та партнерства, не перемикайте 😉

Фото з сайту ХНМУ